Prognozy kryptowalut
Jedni uwielbiają kryptowaluty, inni ich nienawidzą, a jeszcze inni nawet o nich nie słyszeli. Tych ostatnich jest coraz mniej, bo o walutach cyfrowych mówi się i pisze już nie tylko w mediach finansowych. https://topkasynaonline.com/skrill/ Jeśli i Ty chcesz wiedzieć, na czym polega ich fenomen i jak w nie inwestować, to ten artykuł jest dla Ciebie.
Ówczesny kryzys mocno nadszarpnął zaufanie do rządów i banków centralnych, które były odpowiedzialne m.in. za powstanie bańki na rynku nieruchomości czy późniejszy masowy dodruk pieniądza. Odpowiedzią na ich działania było stworzenie bitcoina – waluty o ograniczonej podaży (łącznie będzie w obiegu 21 mln BTC), która miała umożliwić szybkie, bezpieczne i tanie płatności bez udziału pośredników, a przy tym pozostać poza kontrolą rządów i instytucji finansowych.
Na niektórych giełdach możesz handlować nie tylko kryptowalutami, ale również kontraktami terminowymi, a nawet opcjami na krypto. Instrumenty pochodne tworzone są jedynie dla części wirtualnych aktywów, jednak w miarę rozwoju rynku ich oferta staje się coraz bardziej rozbudowana.
Powszechnie uważa się, że to właśnie bitcoin (BTC) dał początek kryptowalutom i technologii blockchain. Powstał na początku 2009 roku, czyli tuż po wybuchu globalnego kryzysu gospodarczego, którego konsekwencje odczuwaliśmy przez kilka dobrych lat.
Prognozy kryptowalut
Ze względu na wysokie zainteresowanie możliwe, że sprzedaż wszystkich tokenów zakończy się wcześniej niż zakładano. Niektórzy specjaliści sugerują, że może to nastąpić jeszcze przed objęciem urzędu przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Bitcoin jest obecnie wart więcej niż gigant Saudi Aramco, największy na świecie koncern paliwowy, który zajmuje się głównie wydobyciem, przetwarzaniem oraz dystrybucją ropy naftowej i gazu. Również takie spółki jak Meta (Facebook), Tesla, Berkshire Hathaway czy TSMC mają niższe wyceny.
Artykuły zostały opublikowane na portalu – Comparic – Portal Finansowy, kursy walut, notowania akcji, biznes – Codziennie prezentujemy analizy walut, surowców oraz akcji GPW. Kursy i analizy walut,…
Aktualnie trwa oferta przedpremierowa, podczas której inwestorzy mogą kupić token $PEPU w przystępnej cenie 0,0080964 $. Jednak będzie ona stopniowo rosła wraz z postępem przedsprzedaży, co oznacza, że najszybsi nabywcy zapewnią sobie najlepsze szanse na zysk.
Redaktor naczelny BitHub.pl. Trader, analityk, dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktywny na rynkach finansowych od 15 lat. Blockchain interesuje mnie jako intersekcja finansów i technologii oraz naturalna ewolucja obu systemów.
Kryptowaluta bitcoin
FreeDum Fighters (DUM) zaprasza swoją społeczność do udziału w debatach politycznych organizowanych na platformach Telegram i X. Uczestnicy tych dyskusji nie tylko mogą wyrażać swoje opinie, ale mają również szansę na wygranie tokenów $DUM. Zespół przeznaczył na te airdropy 27 miliardów tokenów, co stanowi znaczącą pulę zachęcającą do zaangażowania się w życie społeczności.
Ponadto kryptowaluty, które integrują się z nowoczesnymi technologiami, takimi jak kontrakty inteligentne, DeFi (zdecentralizowane finanse) czy NFT (niewymienne tokeny), mają większe szanse na sukces.
Prognozy wskazują na możliwy wzrost do minimum 1 USD w 2025 roku — zwłaszcza dlatego, że realne zastosowania są już wdrażane. Możliwość wykorzystania dogecoina w rzeczywistym świecie przyniesie inwestorom wiele korzyści.
Zwróć uwagę, że wielu inwestorów traktuje kryptowaluty jako spekulacyjny środek inwestycji, co oznacza, że kupują je w nadziei na wzrost ich wartości, a nie z powodu ich użyteczności. Może to prowadzić do gwałtownych zmian popytu, co też wpływa na cenę.
FreeDum Fighters (DUM) zaprasza swoją społeczność do udziału w debatach politycznych organizowanych na platformach Telegram i X. Uczestnicy tych dyskusji nie tylko mogą wyrażać swoje opinie, ale mają również szansę na wygranie tokenów $DUM. Zespół przeznaczył na te airdropy 27 miliardów tokenów, co stanowi znaczącą pulę zachęcającą do zaangażowania się w życie społeczności.
Ponadto kryptowaluty, które integrują się z nowoczesnymi technologiami, takimi jak kontrakty inteligentne, DeFi (zdecentralizowane finanse) czy NFT (niewymienne tokeny), mają większe szanse na sukces.
Ile warta jest kryptowaluta
W sieci P2P chodzi o to, że każdy użytkownik jest traktowany równorzędnie, czyli ma te same uprawnienia. Oznacza to, że może zarówno wysyłać informacje, jak i je odbierać. Dlatego nie jest tutaj potrzebny żaden trzeci użytkownik, który pełniłby funkcję przekaźnika. Tak jak to jest w przypadku banków, w których wysyłamy przelewy pieniężne. Z tego względu mówimy o tym, że kryptowaluty są zdecentralizowane, ponieważ nie ma żadnego centralnego emitenta cyfrowej waluty.
Na podstronach poszczególnych walut tradycyjnych i cyfrowych można również na żywo sprawdzić, jak zachowywał się dany środek płatniczy na przestrzeni dnia, tygodnia, miesiąca czy roku. Możliwa jest też ocena danej monety, nawet od 1984 roku do dnia dzisiejszego – Tradingview.com
Jeśli chodzi o kurs kryptowalut i wartość bieżącą, to trzeba wiedzieć, że waluty cyfrowej zależy od równowagi pomiędzy kupującymi i sprzedającymi na giełdach. Kiedy więcej osób kupuje daną monetę niż ją sprzedaje, jej cena rośnie, a kiedy więcej sprzedaje niż kupuje, jej cena spada.
Kursy kryptowalut mają tendencję do podążania za tym, co jest znane jako cykl boom-and-bust. Jest to schemat, w którym okres rosnącej ekscytacji i adopcji prowadzi do wzrostu cen, zanim pojawią się wątpliwości i rozczarowanie, które doprowadzą do krachu.
Użytkownicy, którzy są aktywni na giełdach kryptowalut zauważają istotne różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi platformami. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że waluty wirtualne są zdecentralizowaną formą płatności, a więc nie mają nadrzędnego systemu czy też organu kontrolnego. W związku z tym każda giełda ma prawo do samodzielnego ustalenia kursu. Najczęściej ten jest opierany o analizę koniunktury na rynku, popytu i podaży. Kryptowaluty o dużej popularności nie notują dużych różnic pomiędzy giełdami, odmiennie do tych mniej popularnych walut.